علت آبی شدن صفحه‌ی تلویزیون و راه حل آن

آبی شدن صفحه تلویزیون

تلویزیون پر‌مصرف‌ترین وسیله ی خانه است و هر‌گونه بهم ریختگی در رنگ تلویزیون از جمله رنگ‌های اضافی، تغییر رنگ‌ها یا آبی شدن بسیار آزار‌دهنده است. دلایل بسیاری باعث آبی شدن صفحه تلویزیون می‌شود از جمله ضربه خوردن پنل، مشکلات بک لایت، جریان‌های مغناطیسی باعث به وجود‌آمدن این مشکل می‌شوند. پنل تلویزیون‌ها بسیار حساس هستند و اگر آن‌ها را هنگامی که روشن هستند جا به جا کنید و یا ضربه ای به آن‌ها وارد شود به دلیل به هم ریختن پنل، سیستم نور‌دهی به هم ریخته و رنگ‌ها به درستی نمایش داده نمی‌شوند. اگر مشکل به بک‌لایت مربوط باشد تصاویر به دو‌رنگ و با سایه آبی نمایش داده می‌شوند. این مشکلات قابل تعمیر است و نیازی به تعویض قطعه ندارند. آبی شدن صفحه می‌تواند به علت سوختگی پیکسل‌ها باشد. در صورتی که تلویزیون مدت زیادی روشن بماند، جا‌به‌جایی اشتباه انجام شود و یا از پایه‌ی غیر‌استاندارد استفاده شود و همچنین قرار گرفتن در گرمای زیاد می‌تواند باعث آسیب به پیکسل‌ها شود.

  • خراب شدن پنل تلویزیون:

پنل قطعه اصلی تلویزیون است و تنظیمات رنگ در آن انجام می‌شود. در صورت جا‌به‌جایی بد، ضربه خوردن، قرار‌گرفتن در کنار وسایل گرمایشی ممکن است پنل آسیب ببیند و باعث بهم ریختگی رنگ شود. در صورت آسیب دیدن پنل و عدم تعمیر آن راهی جز تعویض پنل باقی نمی‌ماند که هزینه سنگینی دارد. مرکز الکتریک کار با تعمیر پنل تلویزیون با استفاده از مجهزترین دستگاه ها آن را تعمیر می کند.

  • آسیب دیدن بک‌لایت تلویزیون:

بک‌لایت قطعه ای است که وظیفه آن تامین نور پس زمینه تلویزیون می باشد. در اثر استفاده ی زیاد و خاموش روشن کردن مکرر تلویزیون طول عمر بک لایت کاهش می یابد.در صورت بروز مشکل در بعضی از مدل ها ممکن است رنگ‌های اصلی مثل آبی بیشتر نمایش داده شود یا بعضی از قسمت های تلویزیون تاریک تر از قسمت دیگر شود. مشکلات بک‌لایت قابل تعمیر است. مشکلاتی مثل دو رنگ شدن تصویر، تیره و روشن شدن یا حضور رنگ اضافی با تنظیم بک‌ لایت برطرف شده و نیازی به تعویض آن نیست اما اگر مشکل شدید باشد مثل نوسانات برق باید تعویض شود.این مرکز با دارا بودن انواع مدل های بک لایت تعویض آن را با قیمت مناسب و بدون واسطه برای مشتریان عزیز انجام می دهد.

  • مشکلات پیکسل‌ها:

پیکسل‌ها نقاط نورانی و تاریک هستند که بسته به تصویری که نمایش داده می‌شود قابلیت تغییر رنگ دارند که به دلایل مختلف دچار سوختگی یا آسیب می‌شوند. در صورتی که علت آبی شدن صفحه مربوط به پیکسل‌ها باشد با بعضی برنامه‌های بازیابی می‌توان آن را برطرف کرد. این برنامه پیکسل‌ها را مجبور به تغییر رنگ می‌کند و باعث بازگشت آن‌ها به حالت اولیه می‌شود. از دیگر دلایل آبی شدن تصویر به علت محیط بیش از حد سرد است که مایع پنل ال ای دی نمی‌تواند فعالیت مناسب انجام دهد و ممکن است با بالابردن دما مشکل برطرف شود. بعضی از مشکلات مربوط به پیکسل توسط دستگاه لیزر رفع می شود که برای تعمیرات آن می توانید درخواست خود را ثبت کنید تا بهترین خدمات برای شما ارائه گردد.

  • مشکلات جا‌‌به‌جایی:

در صورت ضربه خوردن پنل در حین جا‌به‌جایی و ایجاد فشار روی آن یا قرار گرفتن کنار وسایلی که آهن ربا دارند مشکلاتی برای صفحه ایجاد می‌کنند. برای پیشگیری از این اتفاق باید با احتیاط رفتار کنید. برای نصب تلویزیون روی دیوار از پایه‌های استاندارد استفاده کنید، هنگامی که از پایه نا‌مناسب برای نگهداری استفاده کنید وزن تلویزیون از حالتی که برای آن طراحی شده خارج می‌شود این موضوع باعث فشار آمدن به پیکسل‌ها می‌شود و همچنین وسایلی که بار مغناطیسی و خاصیت آهن‌ربایی دارند می‌توانند کار‌کرد پیکسل‌ها را بهم بریزد این ایراد بیشتر در تلویزیون های قدیمی و لامپی بروز می کند پس از قرار دادن وسایل الکترونیکی مثل گوشی موبایل در کنار تلویزیون اجتناب کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل « تلویزیون » خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه الکتریک کار در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.:

درخواست خود را ثبت کنید

اشتراک گذاری