علت سوختن فیوز تلویزیون

علت سوختن فیوز تلویزیون

تلویزیون مرکز خانه است و ایجاد هر‌گونه مشکل برای آن باعث از بین رفتن سرگرمی اعضای خانواده و کلافگی آن‌ها می‌شود. آسیب‌هایی که به تلویزیون وارد می‌شود متفاوت است، ممکن است آسیب ظاهری باشد و یا مشکل از قطعات داخل آن مثل پیکسل ‌ها، سیم پیچی داخلی باشد. گاهی فیوز تلویزیون یا مدار‌های خروجی ای که وظیفه ی تغذیه را بر عهده دارند دچار مشکل می‌شود و مواردی که باعث این اتفاق می‌شود متفاوت است.

  • نوسانات برق:

استفاده از محافظ برای لوازم برقی ضروری است زیرا در صورت قطع شدن برق یا نوسانات به وجود آمده باعث سوختن فیوز می‌شود. پس استفاده از محافظ برای لوازم برقی را جدی بگیرید.

خرابی خازن: به وجود آمدن هر‌گونه نشتی در خازن‌ها با ولتاژ بالا در قسمت فیوز باعث از کار افتادن آن می‌شود.

بروز مشکلات در خروجی دستگاه: هنگامی که مثبت و منفی در خروجی دستگاه دچار مشکل شود، باعث اتصالات می‌شود و روال کار به خطر‌افتاده، در نتیجه فیوز از بین می‌رود.

خرابی قطعات: هنگامی که قطعات الکترونیکی سوخته باشند و یا خراب شوند، اشکالاتی در منبع تغذیه به وجود می‌آید و فیوز از بین می‌رود.

برای جلوگیری از آسیب به تلویزیون اولین کار استفاده از محافظ می‌باشد تا نوسانات برق را کنترل کند و دومین کار اطلاع دادن سریع به تعمیر‌کار می‌باشد زیر‌ا تداوم خرابی باعث شدت خرابی می‌شود و شما مجبور به پرداخت هزینه‌های گزاف می‌شوید. گاهی اوقات مشکل جدی نیست و با هزینه ی ناچیز قابل تعمیر است اما هر چه دیرتر اقدام به تعمیر کنید، مشکل به دیگر قطعات دستگاه شما نفوذ کرده و میزان خرابی بیشتری به بار می‌آورد.

چگونه تعمیرکار ماهر پیدا کنیم؟

بهتر است برای صرفه جویی در هزینه و زمان حتما از تعمیر‌کاری کمک بگیرید که علاوه بر‌مهارت کافی با مبلغ مناسب و کیفیت بالا و استفاده از قطعات اورجینال به اصلاح مشکل بپردازد و همچنین برای تمامی خدمات ارائه شده گارانتی به شما بدهد تا خیال شما بابت آن راحت باشد. برای پیدا کردن تعمیرکار ماهر که به روند کار کاملا مسلط باشد می‌توانید از گارانتی تلویزیون استفاده کنید و یا در مرورگر‌ها بررسی کنید و همچین اپلیکیشن‌های زیادی مخصوص این کار هستند که می‌توانید از طریق آن‌ها تعمیرکار مناسب را پیدا کنید. به هیچ‌وجه خودتان اقدام به تعمیر نکنید زیرا ممکن است مشکل را اشتباه تشخیص دهید و خرابی بیشتری ایجاد کنید. تلویزیون وسیله ای حساس و پرخطر است و به هیچ عنوان نباید بدون تخصص کافی اقدام به تعمیر آن کرد. هم خطر مالی و هم خطر جانی( به علت ولتاژ بالا و اتصالات )شما را تهدید می‌کند. حتما از متخصصین کمک بگیرید و آموزش‌های لازم را ببینید.

اگر شرایط حمل و نقل دستگاه خود را ندارید، با مرکز الکتریک کار تماس گرفته تا در سریعترین زمان ممکن و با منصفانه ترین قیمت‌ها تکنسین برتر را به محل مورد نظر شما و در زمان دلخواه شما اعزام کند.‌ این مرکز بر روی تمامی خدماتی که ارائه می‌‌کند ۹ ماه گارانتی بی قید و شرط کتبی به شما تحویل می‌دهد تا بابت تعمیر آن اطمینان خاطر کامل داشته باشید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل « تلویزیون » خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه الکتریک کار در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.:

درخواست خود را ثبت کنید

اشتراک گذاری