علت خرابی مین برد تلویزیون و راه حل آن

مین برد

 

مین برد تلویزیون چیست؟

در تلویزیون‌های نسل جدید، برد‌های متعددی وجود دارد که هر‌کدام وظیفه‌ی خاصی دارند. اصلی‌ترین برد، مین برد است زیرا بر‌روی مین برد USB‌، HDMI، حافظه رم، پردازشگر تلویزیون‌ (CPU) و…. وجود دارد. مین برد مهمترین اطلاعات را دارا است و کار‌های زیادی را بر‌عهده دارد. دستور‌دهنده‌ی اصلی به قسمت‌های گوناگون تلویزیون مثل صدا، تصویر و… است و در تمامی مدل‌ها وجود دارد. در‌زیر بعضی از ایراد‌هایی که مرتبط با مین برد است ذکر‌شده است. 

 

علت خرابی مین برد چیست؟

بروز هر‌گونه مشکل در مین برد عملکرد کل تلویزیون را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بعضی از عیوب متداول عبارتند از:

تلویزیون خاموش می‌شود و به حالت استند بای می‌رود.

تلویزیون روی لوگو هنگ می‌کند.

هنگام تماشای تلویزیون به صورت ناگهانی دستگاه خاموش می‌شود و بعد از روشن کردن مجدد، چراغ جلوی تلویزیون چشمک می‌زند ولی روشن نمی‌شود.

صدای تلویزیون ضعیف و قطع می‌شود.

 

علت بروز این عیوب متفاوت است مثلا یکی از آن‌ها استفاده از کابل HDMI تقلبی است که باعث سوختن CPU و در نهایت خرابی مین برد می‌شود. عیوب پیش آمده در مین برد باید در سریعترین زمان و به بهترین شکل برطرف شود.

تخصصی‌ترین خدمات مرتبط با تعمیر و تعویض مین برد را از کارشناسان ما بخواهید. مرکز الکتریک کار با‌  بهره‌ گیری از با‌تجربه‌ترین مهندسان شرایطی مهیا کرده که می‌توان با اطمینان خاطر‌کامل تعمیرات  تلویزیون خود را به ما بسپارید. لازم به ذکر است که ارائه خدمات در محل مورد نظر شما انجام می‌شود.

 

اگر جهت برطرف کردن مشکل « تلویزیون » خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه الکتریک کار در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.:

درخواست خود را ثبت کنید

اشتراک گذاری