معایب تلویزیون پلاسما

تعمیر تلویزیون پلاسما

تلویزیون‌های پلاسما به علت قیمت مناسب، کیفیت قابل قبول و صفحه نمایش نازک به شدت مورد استقبال مشتریان قرار گرفته و هر ساله فروش بالایی دارد. عموما با تلویزیون‌های ال‌ ای‌ دی و ال‌ سی‌ دی اشتباه گرفته می‌شود در‌صورتی که ساختار و قطعات آن‌ها کاملاً متفاوت است پس تعمیر آن هم متفاوت است. این تفاوت را باید در نوع پنل و یا صفحه نمایش آنها دانست. در‌کنار ویژگی‌های خوب معایبی هم دارد که اگر سریعاً به آن رسیدگی نشود منجر به خرابی می‌شود. در تلویزیون‌های پلاسما از دو مدار x و y استفاده می‌شود که به علت توان مصرفی بالا و حرارت زیادی که تولید می‌کند درصد خرابی بیشتری نسبت به سایر قطعات دارد و با خرابی هر یک از برد‌ها، عیوب مختلفی به وجود می‌آید. یکی از خدمات حرفه‌ای الکتریک کار تعمیر تلویزیون‌های پلاسما است که تمامی مراحل تعمیر در منزل شما انجام می‌شود تا نگران هزینه‌ی اضافی بابت حمل و نقل نباشید و شاهد تعمیر صفر تا صد تلویزیون خود باشید.

معایب تلویزیون پلاسما:

  • روشن نشدن تلویزیون پلاسما

پنل تلویزیون‌های پلاسما از دو مدار مختلف به نام X و Y استفاده می‌شود که به علت توان مصرفی بالا و حرارت بیشتر، استهلاک بالاتر و درصد خرابی بیشتری نسبت به سایر قطعات دارد.این برد‌ها حرارت بسیار بالایی تولید می‌کنند و هنگامی که برد‌پاور معیوب باشد با روشن نشدن تلویزیون مواجه می‌شویم که بهتر است به‌جای تعویض برد، آن را تعمیر کنیم تا از خرابی مجدد جلوگیری کنیم. عموم خرابی‌های تلویزیون‌های پلاسما با روشن نشدن تلویزیون، ظاهر می‌شود.

  • قطع شدن تصویر تلویزیون

اگر برد‌های X و Y یا برد‌های دیگر به صورت‌های مختلفی قطع شوند باعث خرابی دیگر قطعات تلویزیون می‌شود این اتفاق منجر به قطع شدن تصویر تلویزیون می‌شود  و در این حالت تصویر تلویزیون قطع و صدا همچنان به صورت عادی پخش می‌شود.

  • ایجاد خطوط افقی یا عمودی در تصویر 

عملکرد برد‌های X و Y در بایاس پنل‌های تلویزیون در خطوط افقی انجام می‌شود و قسمتی از پردازش تصویر در خطوط عمودی انجام می‌شود هر‌گونه ضعف و نقص در عملکرد آن‌ها باعث ایجاد خطوط افقی و عمودی در تصویر تلویزیون می‌شود. هر‌گونه نقص در برد‌های بافر باعث ایجاد خطوط افقی در صفحه ی تلویزیون می‌شود. از آن‌جایی که تلویزیون‌های پلاسما ولتاژ‌های بسیار بالا‌تری نسبت به دیگر تلویزیون‌ها دارد، هر‌گونه دستکاری توسط فرد غیر‌متخصص منجر به اتفاقات جبران ناپذیر می‌شود.

 


علاوه بر نقص‌هایی که ممکن است برای برد‌ها به وجود بیاید، مثل دیگر لوازم برقی ممکن است قطعات دیگر هم دچار خرابی شوند و در اکثر مواقع ایراد‌های به وجود آمده در دیگر قطعات شباهت زیادی به ایراد‌های برد‌ها دارد و فقط یک متخصص ماهر و باتجربه قادر به تشخیص و تفکیک آن خواهد بود پس حتما از متخصصین برتر استفاده کنید زیرا به دلیل ولتاژ‌های‌بالا نسبت به سایر تلویزیون‌ها خطر بیشتری فرد را تهدید می‌کند و امکان برق گرفتگی وجود دارد پس در انتخاب تکنسین دقت کنید.

اگر جهت برطرف کردن مشکل « تلویزیون » خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه الکتریک کار در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.:

درخواست خود را ثبت کنید

اشتراک گذاری